از سال ۱۳۷۹ با تاسیس شرکت آجرپی کار خودمون را آغاز نمودیم و به سرعت راه توسعه و پیشرفت شرکت را در پیش گرفتیم. سرعت رشد به حدی بود که خودمون شگفت‌زده می‌شدیم ولی این راهی بود که شروع کرده بودیم پس باید تلاش می‌کردیم که بهترین باشیم و هر ماه رشد بیشتر از ماه قبل بود. پس از شروع رکود ساختمان در سال ۱۳۹۲ که مقداری بازار آرام گرفت و از فشردگی کارها کم شد این فرصت بوجود آمد که کمی تغییر بوجود آمده بازار را رصد کنیم و لازم بود سرعت شرکت خودمان را با بازار هماهنگ کنیم.

پس کار تحقیق و بررسی را در بازار ساختمان شروع کردیم و متوجه شدیم عدم ارتباط اهالی صنعت ساختمان با یکدیگر و نبودن اطلاعات طبقه‌بندی شده راجع‌به محصولات ساختمانی و نیروی کار متخصص کاملا مشهود بود.

پس ایده یک پلتفرم جامع و کامل که بتواند عرضه و تقاضا را در صنعت ساختمان مدیریت کند و علاوه بر معرفی محصولات و تخصص بتواند کالاهای بی‌کیفیت، فروشنگان بی‌صداقت و متخصصین بی‌تخصص را کنار بگذارد مطرح شد.

جایی که هم خریداران و هم کارفرماها محصولات را با حداقل قیمت، بهترین کیفیت دریافت کنند و حق انتخاب زیادی داشته باشند و هم فروشندگان و نیروی کار واقعی و حرفه‌ای بتوانند فروش بیشتری داشته باشند و هم دلالان سیار و سودجویان حذف شوند یعنی در حقیقت بتوان راجع به تک تک فعالیت‌ها در این بازار امتیاز داد و تجربه خود را در رابطه با این فعالیت با دیگران به مشارکت گذاشت.

پس اپلیکیشن ساختمان‌یار در طول ۳ ماه متولد شد و با هدف تغییری اساسی در معاملات صنعت ساختمان در بهار ۹۷ کار خود را آغاز نمود.