در پروژه ی شهر آسمانی کوچک (Mini Sky City) که در کشور چین اجرا شد مهندسین چینی توانستند با ساخت یک برج ۵۷ طبقه ای در ۱۹ روز شاهکاری عمرانی خلق کنند. ساخت برج در چین که در شهر چانگشا (Changsha) به انجام رسید توانست رکورد ۳ طبقه در هر روز را از خود به جا گذارد.

دست یابی به چنین سرعتی در اجرا مرهون به کارگیری قطعات پیش ساخته است. از طرفی این برج ایمنی لازم و مقاومت در برابر زلزله را نیز دارد.
البته چنین پروژه هایی باید از نظر معماری پایدار که چقدر با محیط پیرامون خود هماهنگی و همخوانی دارد نیز مورد مطالعات قبلی قرار گیرد و فقط ثبت یک رکورد و ساخت برجی عظیم کافی نیست.

نمای تکمیل شده ی برج

برج ۵۷ طبقه ای – چین

این برج که توسط ۱۲۰۰ کارگر ساخته شد شامل ۸۰۰ واحد مسکونی است و می تواند ۴۰۰۰ نفر را در دفاتر اداری خود جای دهد. زیر بنای این برج ۱۸۶،۰۰۰ مترمربع است. ژانگ زیانمین (Zhang Xianmin) که یکی از معماران این برج است می گوید این شرکت اجرای پروژه ی بزرگتری را در برنامه ی آینده ی خود دارد.
شرکت ساختمانی (Broad Sustainable Building) که مجری این برج است در سال ۲۰۱۸ نیز در نظر دارد برج Sky City را در همین شهر بنا کند. این پروژه ی جدید برجی ۲۲۰ طبقه است که قرار است طی ۹۰ روز بنا شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.