قیمت آپارتمان های لوکس در تهران – آپارتمان های میلیاردی که اغلب در شمال شهر تهران قرار دارند، این روزها از فایل مشاوران املاک بیرون آمده و در سایت های خرید و فروش به نمایش درآمده‌اند.
املاکی های شمال تهران البته فقط به سایت های خرید و فروش بسنده نکرده و در شبکه های اجتماعی هم فعالند.هرچند تبلیغات سنتی مثل پخش تراکت هم رواج دارد.
تنوع قیمت ها در متراژ ها و محله های مختلف شمال شهر قابل قیاس با هم نیست؛ مثلا یک واحد آپارتمان ۸۰ متری ۲ خوابه با ۲ پارکینگ در محله اقدسیه متری ۱۲ میلیون تومان نرخ گذاری شده ،اما در همین متراژ در اقدسیه محله سپند متری ۱۹ میلیون نرخ گذاری شده است.
 

 
این تفاوت قیمت به دلیل مشتقات مختلفی است که همراه با آپارتمان معرفی می شود؛از متریال اروپایی و مشاعات اختصاصی گرفته تا به قول املاکی ها فول فرنیش(مبله). برخی از این آپارتمان های لاکچری علاوه بر مشاعات اختصاصی سالن سینما ۶ بعدی،سونا و استخر درون آپارتمان هم جز آپشن ها معرفی می شود.
مثلا برای یک واحد آپارتمان ۳۱۰ متری در محله فرمانیه که ۳۵ متر تراس شمالی،۳ اتاق مستر،سوییت مجزا،۳ پارکینگ،استخر و سونا دارد و در باغ ۱۲۰۰ متری بنا شده،قیمت ۶٫۵ میلیارد تومان اعلام شده است.
آپارتمانی با متراژ ۱۳۵ متر در محله نیاوران که ۲ خوابه و در ۱۵۰۰ متر زمین،۲ لاین آسانسور و پارکینگ سندی معرفی شده نیز ۲میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان نرخ گذاری شده است.
آپارتمانی هم در بین تبلیغات تراکت های محله تجریش با متراژ ۲۶۶ متر معرفی شده که آپشن آن سند شاهنشاهی است و هر متر ۱۰٫۵ میلیون تومان است!
در محله اندرزگو آپارتمان متری ۱۰٫۵ میلیون تومان اعلام شده و در محله نیاوران این نرخ ۱۱ میلیون تومان است.
از بازار خرید وفروش این آپارتمان های لاکچری اطلاع چندانی در دست نیست، اما مشاوران املاک می گویند،در دوماه گذشته بازار خرید و فروش این آپارتمان ها هم از رکود خارج شده است.
به گفته آنها یکی از دلایل بیشتر شدن معامله این آپارتمان ها افزایش نرخ ارز است.آنها می گویند،صف فروش البته بیشتر از خرید است.
 
منبع: خبرآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.