در حالی که واقیعت مجازی می تواند شما را (بدون قدم زدن) در فضاهای مجازی ۳بعدی و ۴بعدی طبق نقشه ها و طرح های پیش ساخت حرکت دهد، اما در واقیعت افزوده (Augmented Reality) شما باید در فضای واقعی ساخته شده قدم بزنید تا بتوانید اطلاعات موجود در محیط را به صورت لحظه ای دریافت و مشاهده نمایید! با این تکنیک می توان رنگ، جنس و برخی دیگر از ویژگی های اشیاء پیرامون را تغییر داد تا تصور بهتری از آنچه در نهایت قرار است ساخته شود پیدا کنیم.
به عنوان مثال یک اپلیکیشن iOS به نام MeasureKit عرضه شده است که به کاربران قابلیت برقراری ارتباط با اشیاء پیرامون و یا اجزاء ساختمان را می دهد. این ارتباط در حال حاضر با سه شیوه ی اندازی گیری، تراز نمودن و یا جابجایی شیء مورد نظر انجام پذیر است. همانطور که در ویدئوی زیر مشاهده می نمایید این اپلیکیشن با استفاده از واقعیت افزوده (AR) می تواند ابعاد، زاویه و برخی دیگر از مشخصات اشیاء پیرامون خود را اندازه گیری نماید …
 

معرفی اجمالی اپلیکیشن مژرکیت

 
قطعا در سال ۲۰۱۸ شاهد ظهور اپلیکیشن های دیگری در این زمینه خواهیم بود تا قابلیت های موجود در نرم افزارهای طراحی را کاربردی تر کرده و در اختیار کاربران قرار دهند. قابلیت های اساسی مانند BIM 360 Glue که هم اکنون توسط شرکت Autodesk نیز ارائه شده است و می توان با اشاره روی اجزای یک تصویر به مدل های سه بعدی ضمیمه شده در آن تصویر و اطلاعات مربوط به آن شیء دسترسی پیدا کرد.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.