چطور مجوز ساخت بگیریم؟

می خواهید یک خانه جدید در ملکتان بسازید؟ یا قصد دارید خانه کلنگی که در آن زندگی می کنید فرو بریزید و روی آن یک خانه جدید بسازید!

چگونه مجوز ساخت بگیرم  :‌مسلما این کارها نیازمند مجوز هستند این مجوز راه ساخت ساز را برای شما باز می کند و به شما اجازه می دهد تا خانه قدیمی خود را باز سازی کنید یا در ملکتان یک دستگاه خانه جدید بسازید ، شما برای اخذ مجوز باید به شهرداری مراجعه کنید برای اینکه راحت تر دستتان به آن مجوز برسد با ساختمانیار همراه باشید.
دقیقا برای اخذ مجوز به کجا مراجعه کنم ؟
چگونه مجوز ساخت بگیرم : شما مستقیما به شهرداری می روید البته این ماجرا برای اهالی تهران متفاوت است آن ها باید به دفتر های خدمات الکترونیک شهری مراجعه کنند. شما قطعا دست خالی به شهرداری نمی روید و باید یک سری مدارک از قبیل کپی و اصل سند ملکتان ، برگه تسویه عوارض شهرداری ، کارت شناسایی ببرید.

آیا از ملک من بازدید می کنند؟

 
پاسخ بله است! مسئولین شهرداری پس از اینکه شکما تشکیل پرونده می کنید به سراغ شما می آیند تا یک بازدید از ملکتان داشته باشند ، مسئولین شهرداری در اولین قدم متراژ ملک را برسی می کنند تا چنانچه قصد ساخت آپارتمان بالای چهار طبقه را داشتید به شما گوشزد کنند که چنین کاری فقط در ملک های بالای 250 متر ممکن است.

بافت و کاربری ملک

چگونه مجوز ساخت بگیرم : اگر ملکتان در طرح تفصیلی با کاربری مسکونی باشد شما اجازه ساخت ساز دارید در غیر این صورت شما برای ساخت ساز با مشکل مواجه می شوید ،  در این مرحله شاید متوجه شوید که ملکتان در بافت مسکونی نیست.
 

عقب نشینی

 
شاید خیلی ها مطلع نباشند که در شهرداری‌ها قسمتی به اسم بروکف وجود دارد. پرونده شما به این بخش داده می شود و آن ها میزان عقب نشینی را به شما اطلاع می دهند. بسیاری نگران این قسمتند که ملکشان کوچک شود اما نگران نباشید کمتر از آن است که به ساخت سازتان آسیب بزند.

تهیه نقشه

کارشناسان شهرداری دستور نقشه ساختمانتان را به ما می دهند در اینجا شما وظیفه دارید بر اساس همین نقشه ساختمان خود را به کمک نقشه کش ساختمان طراحی کنید. متذکر شویم که شما سال ها باید در این نقشه زندگی و اقامت کنید بهتر است از یک نقشه کش حرفه ایی بهره ببرید.

عوارض ها!

چگونه مجوز ساخت بگیرم : قطع به یقین هیچکس حوصله این مرحله را ندارد زیرا باید تا خر خره دست به جیب شوید و به شهرداری پول عوارض بدهید ، یادتان باشد اگر قصد زرنگی دارید و می خواهید با تاخیر پول عوارض را بدهید ، شهرداری م از خجالت شما در میاید و اخذ مجوز شما را به تاخییر می اندازد.

مجوز شما آمادس!

چنان چه شما مثل آب خوردن و بی دردسر مراحل بالا را طی کردید مجوز هم به راحتی سر می خورد و وارد جیب حضرت عالی می شود ، کار مجوز که به اتمام برسد دردسرهای شما تازه آغاز می شود به خصوص اگر تازه کار باشید.

اعتبار مجوزها چقدر است؟

این گونه نیست که مجوز را در جیبتان قرار دهید و هر زمانی که دلتان خواست مصالح را بریزید و بسازید ، طبق قوانین شما تنها دو سال فرصت دارید تا با مجوز دریافتی ساخت ساز کنید و نا گفته نماند که اینگونه نیست ، کلنگ ساختمان را بزنید و تا هر وقت که خواستید پروژه را تکمیل کنید ، شما باید تابع زمانی باشید که شهرداری به شما داده است در غیر این صورت مجبور به پرداخت جریمه خواهید شد.

نوشتهٔ پیشین
تکنولوژی درون شیشه
نوشتهٔ بعدی
از بازار مسکن چه خبر!

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sakhtemu/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sakhtemu/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109