تکنولوژی های جدید – تاخیر در ارتباطات میان عوامل مختلف یک پروژه قطعا می تواند منجر به ضررهای مالی و غیر مالی در آن پروژه شود. چه ارتباطات میان مشاغل طراحی و مهندسی باشد و چه ارتباطات بین تکنسین های اجرایی، نیروهای لجستیک و … . وجود ارتباطات خوب و سریع میان عوامل یک پروژه برای تبادل اطلاعات از مهمترین و پایه ای ترین ارکان لازم برای هر پروژه ای است.
خوش بختانه با پیشرفت دانش و ظهور تکنولوژی های جدید ارتباطی، اتصال عوامل مختلف اجرایی در سایت های پروژه ها هر روز بهتر و سریعتر می شود. در سایت های با مشاغل متصل، دسترسی عوامل اجرایی و مرتبط به تمامی اسناد و نقشه های لازم به صورت آنلاین و لحظه ای می باشد به گونه ای که آخرین بازنگری نقشه ها و دستورات اجرایی به صورت آنلاین در اختیار افراد با توجه به سطح دسترسی های ایشان قرار دارد. به همین ترتیب، دفتر فنی پروژه و مهندسین مشاور نیز به آخرین درخواست اطلاعات (RFI یا همان Request For Information) و تغییرات حین اجرا دسترسی لازم را دارند.
برخی تبادل اطلاعات که قبلا در عرض چندین روز انجام می شد هم اکنون به جایی رسیده است که در کمتر از یک ساعت انجام می پذیرد. خطاهایی که در فرآیندهای ارتباطی رخ می داد به مرور زمان در حال کمتر شدن و تقریبا حذف شدن است. قطعا در آینده ی نزدیک، شرکت های پیمان کاری ای که از آخرین تکنولوژی ها و نرم افزارهای ارتباطی بهره ی لازم را نمی برند بایستی آرام آرام میدان رقابت را خالی نمایند.
 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sakhtemu/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sakhtemu/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109