کسب‌ و کار ساخت‌ و ساز همیشه در رونق است .

هزینه های ساخت و ساز ، در حقیقت , صنعت ساخت‌ و ساز , به خاطر افزایش تقاضای مسکن , فعالیت وام دادن و ارزش‌های بالای ملکی , در سال‌های اخیر , سریع‌ترین صنایع رشد اقتصادی برای تجارت‌های کوچک بوده‌ است.

گذاشتن سرمایه در ساخت و ساز مسکن جز شاخص های اصلی پیشرفت اقتصاد کشور های محصوب میشود در این چند سال اخیر بازار خرید فروش و ساخت ساز مسکن رکود دار اقتصاد است و تورم در این حوزه کم نیست. حال برای شما که می خواهید وارد این بازار شوید شاید این سوال پیش بیاید که آیا گذاشتن سرمایه در این حوزه سود ده است یا خیر ؟

هزینه های ساخت و ساز
جالب است بدانید طبق تحقیقاتی که از سوی کارشناسان مسکن انجام شده است تخمین زده شده که کمترین میزان سود در خرید فروش مسکن 20 درصد است پس در نتیجه  امکان ضرر در این تجارت در مقایسه با سایر خرید فروش ها به صورت قابل توجهی کمتر است.

حال برای شروع ساخت ساز باید چه مراحلی را بگذرانیم ؟ برای ساخت یک ساختمان مسکونی چه مقدار هزینه لازم است ؟

بعد از اطمینان از اینکه زمین شما قابلیت ساخت و ساز را دارد شما به سراغ پروانه ساخت و ساز میروید و در قدم بعد به سراغ خرید مصالح ساختمانی میروید و در مرحله های بعدی برای آگاهی از شرایط طرح تفصیلی و … می روید ، مسئله مهمی که در طرح تفصیلی بیان میشود متراژ زمین شماست چنانچه اگر زمین شما زیر 250 متر باشد شما قادر نیستید تا بیسشتر از 4 طبقه در ملکتان ساختمان سازی کنید و در عوض اگر متراژ بالای 250 متر داشته باشید مجوز ساخت آپارتمان های بلند را دارید.

چه عواملی بر قیمت زمین در تهران موثر است :


تقریبا چند عامل خیلی در میزان قیمت زمین موثر است که عبارت است از : مجوز ساخت ، متراژ زمین ، موقعیت مکانی برای مثال چنانچه زمینی 1000 متر باشد قیمت بالا تری نسبت به زمین 300 متری در همان منطقه دارد.
طبق آماری که تحلیل گران ملک در سال 96 درباره قیمت زمین در مناطق مختلف تهران گرفتند به این صورت بود که کمترین قیمت زمین در منطقه یک تهران متری 12 میلیون تومان بود و منطقه های 21 و 22 به ترتیب 4 و 2 میلیون تومان است.

پی نوشت :

مسئله ایی که ارزش ساختمان و ملک را بالا می برد متراژ ساختمان است اگر قابلیت ساخت آپارتمان را برای شما فراهم کند ارزش ملک شما را دو چندان میکند و مورد آخری که می توانیم نوشته را با آن به اتمام برسانیم تاثیر امکانات ملک و آپارتمان در قیمت و میزان فروش است پس حتما به آنها دقت داشته باشید.

 

بخشی از منبع : www.sba.gov
تهیه و ترجمه : وبسایت ساختمانیار

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sakhtemu/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sakhtemu/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109