نوسان قیمت مصالح ساختمانی

بسیاری از تحلیل گران بازار مسکن می گویند: بازار خرید فروش مسکن و املاک نسبت به چند سال گذشته پیشرفت بیشتری داشته اما شاید این گفته یک مغالطه باشد شما چه فکری می کنید ؟

پیشرفتی که تحلیل گران از آن صحبت می کنند شامل اکثر نقاط کشور نمی شود بلکه به بخشی از تهران و سایر شهر های توریستی مختصر می شود.

البته دبیر انجمن انبوه سازان مسکن در یکی از گفتگو های خود تاکید بر افزایش قیمت ساختمانی و دست مزد کارگران کرده بود اما با گذشت زمان مصالح ساختمانی گران تر شده و دست مزد کارگران همچنان ثابت مانده.

دبیر انجمن در ادامه گفتگوی خود به این نکته اشاره کرد که قیمت تمام شده یک مسکن بالا تر از نرخ تورم بوده و این مورد در آینده می تواند خطرناک باشد.

نوسان قیمت مصالح ساختمانی

همچنین دبير انجمن صنفي توليدکنندگان و فناوران صنعتي ساختمان در یکی از مصاحبه های خود گفت با اینکه اکثر ساختمان های سطح کشور در حالت نیمه تعطیل قرار گرفته اند اما باز هم بخاطر نوسانات شدید ارزی قیمت مصالح افزایش یافت
دبیر این انجمن در ادامه درباره تاثیر افزایش قیمت مصالح ساختمانی بر وضع آپارتمان های نصفه نیمه گفت : افزایش قیمت مصالحی مانند پريز، شيرآلات، آسانسور، درب و پنجره بر نصفه ماندن ساختمان ها موثر است این افزایش دویست درصدی مصالح باعث تعطیلی ساخت ساز در مرحله نازک کاری می شود و در آخر درباره افزایش پنجاه درصدی قیمت سیمان و فولاد تاثیر زیادی بر قیمت تمام شده مسکن خواهد گذاشت.

نوسان قیمت مصالح ساختمانی

با در نظر گرفتن همه این موارد می توانیم نتیجه بگیریم اگر در چند ماه آینده با همین روال بخواهیم حرکت کنیم شاید زندگی برای جمع کثیری از مردم ایران بسیار سخت شود اگرچه تعداد قابل توجهی از مردم در خانه های استیجاری زندگی می کنند با این حال قطعا قیمت اجاره هم افزایش خواهد یافت و در سال های بعد اگر قرار بر این باشد که افزایش قیمت ها بالا تر از نرخ تورم باشد با کم شدن ارزش ریال، ارز افزایش یافته و با کم شدن ارزش ریال و ارز مصالح ساختمانی همچنان با افزایش قیمت همراه خواهد بود.

 

تهیه : وبسایت ساختمانیار

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sakhtemu/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sakhtemu/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109