عموما تفاوت اصلی یک شرکت ساختمانی موفق با شرکتی که همیشه درگیر کشمکش های حاشیه ای است، میزان توان آنها در مدیریت ریسک است. تحلیل های پیش گویانه در واقع کمک می کند تا فرآیند مدیریت مدیریت ریسک راحت تر انجام پذیرد.
در سال 2017 شرکت اتودسک طی پروژه ی BIM 360 Project IQ یک سری تست های آزمایشی با شرکت های پیشرو در صنعت ساختمان انجام داد تا ببیند چگونه می تواند با استفاده از تحلیل های پیش گویانه به این شرکت ها کمک کند تا فرآیند مدیریت ریسک را انجام دهند. پروژه ی IQ داده های جمع آوری شده از پیمانکاران این شرکت ها، تامین کنندگان مصالح، نقشه های طراحی و خود سایت های کارگاهی را برای تحلیل شاخص ریسک، تجزیه و تحلیل می کرد. نتایج این تحلیل ها منجر به ارائه ی داشیوردی میشد که در آن GCها می توانستند مشخص کنند کدامین عناصر پروژه بالاترین ریسک را دارند و نیازمند توجه بیشتری هستند و همچنین می توانستند ارزیابی ریسک را به نوعی تمرین کنند.
در واقع پروژه ی IQ هم از سوابق داده های جمع آوری شده استفاده می کند و هم از اطلاعات دریافت شده از چگونگی تعامل این شرکت ها با اطلاعاتی که این پروژه ارائه می دهد. با چنین تکنیکی، این پروژه می تواند به صورت پیوسته ارزیابی ریسک دقیق تر و بهتری ارائه نماید.
شرکت اتودسک در نظر دارد این پروژه را در سال 2018 به صنایع دیگر نیز وارد کند و پیش بینی می کند که اینگونه گام مهمی در افزایش سطح ارزیابی ریسک کاربران خود بر خواهد داشت.
 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sakhtemu/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sakhtemu/public_html/wp-includes/functions.php on line 4757