فرم تونلی بتنی (Tunnel Form) یکی چارچوب کاری است که به پیمان کار اجازه می دهد دیوار و اسلب های بتنی یکپارچه را در یک چرخه ی روزانه بسازد چنین سیستمی علاوه بر داشتن سرعت، دقت و کیفیت ساخت مدول های پیش ساخته در کارخانه، از نظر اقتصادی نیز به صرفه است، با اینکه در محل خود پروژه انجام می شود.
فرم تونلی بتنی این شیوه ی سریع ساخت برای پروژه هایی مناسب است که سلول های تکرار شونده دارند مانند هتل ها، اقامت گاه های دانش آموزی و مجموعه های آپارتمانی بلوکی. در روش فرم تونلی بتنی علاوه بر افزایش سرعت و کیفیت ساخت، ویژگی های بتن نیز از جمله مقاومت در برابر صدا و حرارت نیز حفظ می شود.
بخش های بتونی (section) ساخته شده در محل پروژه بایستی با جرثقل از کنار ساختمان به داخل منتقل شوند. بنابر این چنین شیوه ای برای پروژه هایی که حاشیه ی آزاد ساختمان کم است، مناسب نیست.
اطلاعات فنی بیشتر را علاوه بر جست و جو در اینترنت می توانید از کتاب High Performance Buildings using Tunnel Form Concrete Construction نیز دریافت نمایید. در صورتی که مایلید به صورت تخصصی در باره شیوه ی ساخت فرم تونلی مطالعه نمایید نیز کتاب Residential Cellular Concrete Buildings توصیه می شود.
 

ساخت با شیوه ی فرم تونلی با ظرفیت اجرای 400مترمربع دیوار و اسلب در روز

 
http://sakhtemuny.com/1396/12/23/%D9%86%D9%88%D8%A2%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%AA%D9%86/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sakhtemu/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sakhtemu/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109