تکنولوژی درون شیشه

اخبار

دنیای مدرن شیشه ها

انواع شیشه : شیشه کاربردهای فراوانی دارد و شکل شمایزهای مختلف که در تزیینات ، ساختمان سازی ، اتوموبیل سازی ، انواع ماشین آلات مختلف و … کاربرد دارد. مهندسین و طراحان هر ساله تلاش کرده می کنند تا ابتکار جدیدی وارد این وسیله پرکاربرد کنند ، در این مطلب قصد داریم شما را بیشتر با این ابتکاراها آشنا کنیم ، با ساختمانیار همراه باشید تا از دنیای مدرن ساخت ساز جا نمانید.

شیشه آلمینیومی


 
انواع شیشه : چندین سال است که مهندسین شیمی آرزوی ساختن ماده ایی که قدرت و دوام فلز را با رنگ جلای شیشه داشته باشد در سر دارند. از کاربردهای جالب شیشه آلمینیومی یا آلمینیوم شفاف ساخت آپارتمان های بلند با استحکام بی نظیر است. این بنا کمترین نیاز به پشتیبانی درونی را دارد. همچنین برای ساخت بناهای نظامی با مقاومت و امنیت چشم گیر و آکواریوم های بزرگ که می توانید با شیشه آلمینیومی بسازید!
دانشمندان در دهه های 1980 با آزمایش نوعی از سرامیک ساخته شده که حاصل ساخت آن ترکیب پوره آلومینیوم، اکسیژن و نیتروژن بود؛ شروع به آزمایش متوالی کردند. سرامیک در واقع ماده ایی سخت و معمولی است که از کریستال گرمایش دیده تولید می شود. شرایط ساخت به گونه ایی است که پوره آلومینیوم را تحت فشار بسیار زیاد و در دمای 2000 درجه سانتیگراد قرار می دهند و در نهایت به تولید ماده ای کاملا شفاف و با جلای شیشه ایی با قدرت آلومینیوم می پردازند.

رفلکس


انواع شیشه :‌این سبک از شیشه حاوی یک پوشش انعکاس دهنده از نور و حرارت می باشد که عمل بازتاب نور را انجام می دهد و حرارت را پایین می آورد ، این سبک از شیشه معمولا در آپارتمان ها استفاده می شود و به گونه ایی است که اگر در روشنایی روز از بیرون به آن نگاه کنیم همانند آینه عمل می کند.
بر عکس شب ها خاصیت شیشه تغییر پیدا می کند یعنی شیشه از خارج شفاف و از داخل همانند آینه ایی قدی و بلند است ، اجازه دهید برایتان یک مثال از شمال کشور بیاورم ، اگر به شهر توریستی متل قو واقع در استان مازندران رفته باشید با یک برج شیشه ایی برخورد خواهید کرد که دقیقا روز ها از بیرون مثل آینه عمل می کند و شب ها از داخل همانند آیینه است.

شاتپروف


انواع شیشه : شیشه های شاتپروف یا نشکن از دو یا چند لایه شیشه ایی تشکیل می شوند که با فشار به ورقه های نایلونی متصل می شوند از خاصیت های جالب این شیشه ها می توان به عایق بودن در برابر سرما ، گرما و علل خصوص صدا اشاره کرد همچنین هنگامی که این شیشه ها به هر دلیلی شکسته می شوند بخاطر وجود نایلون به هم می چسبند و پخش نمی شوند.
کاربرد های این شیشه اکثر در ساختمان ها و  شیشه ماشین و در ویترین مغازه های لوکس فروشی دیده می شود و به منظور بالا بردن سطح ایمنی استفاده خواهد شد.

پیرکس


انواع شیشه : پیرکس که معروف به ضد آتش می باشد قادر است دمای زیادی را بدون ترک برداشتن تحمل کند ، این شیشه بسیاری از مشکلات بشر را توانست حل کند ، یکی از مواری که بسیار تشنه وجود پیرکس می باشد ظروف آزمایشگاهی است همچنین پیرکس کاربردهای زیادی در آشپزخانه دارد.

پی نوشت ساختمانیار

با تعدادی از پر کاربرد ترین شیشه ها آشنا شدید از شیشه های رفلکس گرفته تا شیشه های آلمینیومی و انواع کاربرد پیرکس ها ، حال با خودتان کمی فکر کنید اگر شیشه تا به امروز اختراع نشده بود ساختمان ها و ماشین آلات چه شکلی به خود می گرفتند ؟به نظر شما شیشه جایگزینی به زیبایی خود دارد ؟
نوشتهٔ پیشین
تهران و مدرن
نوشتهٔ بعدی
چطور مجوز ساخت بگیریم؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sakhtemu/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sakhtemu/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109