از بازار مسکن چه خبر!

اخبار
آینده بازار مسکن : ماه اخیر در واقع ماه نواسان اقتصاد ایران بود ، مردم ایران شاهد تغییر بی سابقه ایی در نرخ عرض بودند در همین زمان بود که پرسشی ذهن پیمانکاران را به خود مشغول کرد ، آینده بازار ملک ، املاک ،‌ساختمان چگونه خواهد بود!
ما به نقل از روزنامه اقتصاد این مسئله را شرح خواهیم داد ، با ساختمانیار همراه باشید :
بالا رفتن نرخ ارز در این ماه (مرداد 97) باعث شده است که کمی مردم دست به اغتشاش بزنند و از مسئولین انتظار پاسخ گویی داشته باشند ، اما متاسفانه هیچ پاسخ واضخی از طرف نهاد های مرتبط دریافت نشد ، به همین علت خشم مرم ایران بیش از قبل فروکش می شود.

 

آینده بازار مسکن


البته کارشناسان اعتقاد دارند بازار ملک و مسکن در حال گذشتن از وهله رکود است اما بعضی اتفاق های غیر منتظره باعث می شود نتوان پاسخی یقینی به رونق بازار مسکن و ملک داد
خریداران و فروشندگان ملک این روزها بیشتر از قبل دچار ابهام شده اند ک آیا بخرند یا بفروشند.  همه این عوامل باعث شده متقاضیان کمتر دست به معامله بزنند.
طبق برسی کارشناسان مسکن درباره کاهش یا افزایش قیمت ملک ، در کوتاه مدت شاهد تاثیر مثبت نرخ ارز بر تمام شاخص های ملک من جمله قیمت خواهیم بود ولی در بلند مدت بر این اثر افزوده می شود.
اجازه دهید ماجرا را به گونه ایی دیگر شرح دهیم چنانچه با استناد گرفتن به روند نوسان های نرخ ارز و ملک در بین سال های 1370 تا 1397 حرف بزنیم ، افزایش بیش از حد قیمت دلار در کوتاه مدت به صورت برعکس بر بازار املاک اثر می گذارد.
 
هر چقدر که طول مدت رشد نرخ ارز بیشتر باشد، میزان تاثیر آن بر بازار مسکن و املاک هم بیشتر می شود همانطور که در بالا گفتیم تاثیر نوسان های مثبت ارز بر میزان قیمت املاک در بلند مدت مستقیم و در مدت کوتاه اولیه برعکس است اما شک نکنید هر دو رخ خواهند داد.

آینده بازار مسکن :


علاوه بر همه این مسائل بالا رفتن قیمت دلار اثر روحی و روانی در قسمت تقاضا بازار خرید فروش مسکن دارد و باعث بالا رفتن متتقاضیان بازار عرض می شود و زمین سفته بازی را در معامله های املاک کوچک می کند و فرصت ها حیرت انگیزی برای کسانی که خواستار خرید املاک هستند به وجود می آورد.
ولی در چند سال آینده قیمت مسکن را به صورت قابل توجهی بالا می برد چون با افزایش قیمت دلار ، قیمت همه مصالح ساختمانی بالا می رود.
با در نظر گرفتن این که در چند ماه قبل دلار 4 هزار تومان معامله می شد ، در تیر ماه به 6 هزار تومان و در اوایل مرداد به 8 هزار تومان و حالا هم به 10 هزار تومان رسیده و چنانچه همین گونه پیش برود.

ساخت ساز های آتی بخاطر وابستگی مصالح به وارادت با بیشتر شدن هزینه تمام شده مواجه می شوند پس نتیجه خواهیم گرفت ساختمان های تازه ساز در چند سال آینده با قیمت بسیار بالاتری به فروش می رسند.

 

تهیه : وبسایت ساختمانیار

 

نوشتهٔ پیشین
چطور مجوز ساخت بگیریم؟
نوشتهٔ بعدی
کجا برم؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sakhtemu/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (1) in /home/sakhtemu/public_html/wp-includes/functions.php on line 5109